Yeni Kimlik Kartım Nerede?

Yeni Kimlik Kartım Nerede? Yeni Kimlik Kartım Ne Zaman Gelir? Yeni Kimlik Kartım Neden Gecikti? Günümüzde yeni T.C. Kimlik Kartının gönderilme süresi 3-5 gün arasında yapılmaktadır.

Ancak bazı durumlarda yeni başvurduğunuz kimlik kartı Nüfus Müdürlüğünde işlemleriniz bittiğinde en geç bir hafta içinde size teslim edileceği söylenmektedir. T.C. Kimlik kartınız hazırlanıp kargoya verildiğinde sizlere kısa mesajla bilgi verilmektedir.

Ancak bazı durumlarda gecikme yaşanmaktadır. Kimlik bilgilerinizin doğrulanması gerektiği için yapılacak kontrollerde tespit edilen bilgi uyuşmazlıkları nedeniyle kimlik kartınızın basımı uzayabilir.

Kimlik kartı başvurunuzun hangi aşamada olduğunu NVİ Randevu Al Sayfasında Yer alan BAŞVURU DURUMU Sorgulama butonundan yapabilirsiniz.

PTT kimlik takibi için Nüfus Genel Müdürlüğü 2022 yılında kimlik başvurularından sonra takip sürecinde çok güzel bir kolaylık getirmiş ve e Devlet sisteminden başvurunuzu sorgulama sistemini getirmiştir. Hemen aşağıda yer elan link e Devlet sitesinin resmi sorgu sayfasıdır.

https://www.turkiye.gov.tr/nvi-tc-kimlik-karti-basvuru-durumu-sorgulama

Başvurunuzu yaptıktan sonra sadece bu sayfa üzerinden rahatlıkla başvurunuzun hangi aşamada olduğunu rahatlıkla sorgulayabilirsiniz.

Kimliğiniz gelene kadar geçici kimlik kullanmak zorundasınız. Bu konu hakkında en güncel bilgiyi bu sayfadan öğrenebilirsiniz

PTT Kargoya verilen kimlik kartlarınız için ise yine e-Devlette yer alan PTT Gönderi takip uygulamasından yararlanabilirsiniz.

 

https://www.turkiye.gov.tr/ptt-gonderi-takip

 

(Visited 34 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir