Kimlik Kartı Randevu, Kimlik Yenileme Randevu Al

Kimlik Kartı Randevu, Kimlik Yenileme Randevu Al. NVİ Randevu Al sayfasından kimlik kartı çıkarma, kimlik yenileme, eski nüfus cüzdanını yeni T.C. Kimlik Kartıyla değiştirme. Kayıp kimlik kartı işlemleriniz için randevu alabilirsiniz.

NVİ KİMLİK KARTI RANDEVU ALMA

Kimlik Kartı Randevunuzu e-Devlet kapısından e-devlet şifreniz ilede alamnız mümkün.

e-DEVLET KİMLİK KARTI BAŞVURU RANDEVU AL

Kimlik Kartı Randevunuzu telefon ile de alabilirsiniz

Kimlik Kartı Randevu için ALO 199 Nüfus Çağrı Merkezini arayınız.

Vatandaşlarımız  kimlik kartlarını yenilemek, yeni kimlik kartı kullanmaya geçmek istemektedirler.

Yeni kimlik kartı çıkarmak isteyenler ise öncelikle yeni kimlik kartı için randevu almalılardır. Randevu almak için üç yol bulunmaktadır.

İlk yol Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü web sitesi üzerinden yapılmaktadır. İkinci yol ise ALO 199 çağrı merkezinden yapılmaktadır.

İkinci yol Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü web sayfasından internetten online randevu almak. üye kaydı olmadan şifresiz yapılan randevu işlemi için yapmanız gerekenler. Yeni kimlik randevusu almak için gerekli bazı bilgiler bulunuyor.

Bu bilgiler: Adınız, Soyadınız, T. C. Kimlik Numaranız, Doğum Tarihiniz (Gün Ay Yıl şeklinde) ve telefon numaranızdır.

Üçüncü yol ise e-Devlet kapısından randevu almaktır.

Randevu alındıktan sonra ise kuruma giderken yanınızda götürmeniz gereken bazı belgeler de bulunmaktadır. Randevu zamanı kimlik yenilemek için gittiğiniz zaman yanınızda olması gereken belgeler de şu şekildedir:

Nüfus cüzdanı /Kimlik kartı /Uluslararası aile cüzdanı /Pasaport /Sürücü belgesi / Bazı kurumlardan alınmış kimlik yerine geçen belge bu belgelerden bir tane ve bunlara ek olarak bir adet biyometrik çekilmiş olan bir fotoğraf.

Bunlara ek olarak kuruma gitmeden önce yeni kimlik başvurusu için gereken ücretin yatırılması gerekmektedir.

KİMLİK YENİLEME RANDEVUSU KAÇ GÜN SONRAYA VERİLİR?

kimlik çıkarma, Kimlik yenileme, eski nüfus cüzdanı değiştirme gibi nüfus kimlik işleminin artık herkesin randevu alarak yapması gerekmektedir. Covid 19 pandemisi nedeniyle salgın hastalıktan korunmak için alınan önlemlerin başında randevulu işlemler gelmektedir. Korona salgını başladığından beri vatandaşlar yeni kimlik için randevu alıyor ve yeni kimliklerine kavuşuyorlar.

Kimlik kartı randevularında zaman zaman yoğunluk yaşanmakta ise de bu günlerde aynı güne veye ertesi güne randevu almak mümkün.

Yeni kimlik teslimi ortalama bir hafta içerisinde gerçekleşiyor. Fakat yeni kimlik alma randevusu için kesin bir gün söylenemiyor. Bazı iller ve ilçeler yoğun bazı iller ve ilçeler daha sakin oluyor. Bu nedenle kimlik yenileme randevusunun ne zamana verileceği hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor.

(Visited 1.372 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir