Kimlik Randevu İptal

Kimlik Randevu İptal. Kimlik Randevu Nasıl İptal Edilir? Yeni T.C. Kimlik Kartı Nüfus Randevu İptal.

KİMLİK RANDEVU İPTALİ İÇİN TIKLAYINIZ

Nüfus Müdürlüğünden Alınan Randevu Nasıl İptal Edilir?

Nüfus Müdürlüğünden aldığınız randevuyu iptal etmek için öncelikle randevu durumunuz sorgulayıp randevu iptal işleminizi yapabilirsiniz.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri il ve ilçe nüfus müdürlüklerinden alınan randevulara randevu tarihinden 30 dakika önceden Alo 199 Çağrı merkezi aranarak  veya NVİ web sayfasına T.C. Kimlik No ile giriş yapılarak iptal ettirilir.

Yukarıdaki linki tıklayarak daha önce almış olduğunuz yeni kimlik randevusunu iptal etmek için öncelikle Türkiye Cumhuriyeti İç İşleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü resmi web sitesi üzerinde bulunan iptal etme işlemlerine ulaşabilirsiniz.

Kimlik randevu iptali için resmi web sitesine girilir daha sonra iptal işlemleri için gereken bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulması ve iletilmesi gerekir.

Kimlik yenileme randevusunun iptali ardından yeni randevu için tarih alınır. Yeniden randevu alma işlemi ALO 199 hattından yararlanılabilir.

KİMLİK YENİLEME RANDEVUSU İPTAL EDİLMEZSE NE OLUR?

Kimlik yenilemek için, kimlik yenileme randevusu almak gerekir. Gidemeyeceğiniz takdirde ise bu randevuların iptali gerekmektedir. Kimlik yenileme randevusu iptal edilmez ise ilk kimlik randevusu iptal edilmez ise ikincisi alınabilir.

Fakat 2 defa üst üste iptal edilmeyip gidilmediği zaman 1 ay süre boyunca tekrar randevu alamazsınız. Bu neden ile gidilmeyecek randevular için birkaç gün önce kimlik yenileme randevusunu iptal etmek gerekmektedir.

KİMLİK YENİLEME RANDEVUSUNA GİDİLMEZSE NE OLUR?

Kimlik yenilemek için kimlik yenilme randevusu almak gerekir. Randevuya gidilmeyeceği zaman randevuyu iptal ettirmek gerekir. Eğer randevu iptal edilmez ve randevuya gidilmez ise bazı sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Kimlik yenileme randevusuna 2 defa gidilmezse 1 ay boyunca tekrar randevu alınmaz. Bu sebeple randevu iptal ettirmek gerekmektedir.

(Visited 146 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir