Kimlik Kartı Randevu Sorgulama NVİ

Kimlik Kartı Randevu Sorgulama NVİ. Nüfus Müdürlüğü Kimlik Randevu Sorgulama
NVİ Nüfus Müdürlüğünden almış olduğunuz T.C. Kimlik Randevusunu sorgulamak için  https://randevu.nvi.gov.tr/ web adresinde bulunan RANDEVU DURUMU yazan yere tıklamanız gerekir.

Bu aşamada daha önce aldığınız randevularınızı görüntüleyebilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz. Randevu bilgilerinize erişmek için Kimlik Numaranız’a sahip olmanız gerekir.

NVİ’den almış olduğunuz T.C kimlik randevusunu sorgulamak için aşağıdaki  adımları takip etmelisiniz.

1.Adım  Yukarıda verilen linkten https://randevu.nvi.gov.tr/ adresinden nvi web adresine gidiniz. “RANDEVU DURUMU” butonunu tıkladıktan sonra karşınıza çıkan formu doldurununz ve sizden istenilen bilgileri sayfadaki forma giriniz.

Sizden istenen bilgiler; T.C Kimlik No, Adınız, Soyadınız, Doğum tarihinizi Gün, Ay, Yılı ve Güvenlik Kodu bilgisini girdikten sonra SORGULA yazan yere tıklayın.

2.Adım: ikinci adımda açılan yeni sayfada sorgu bilgileriniz ekranın alt kısmında görünecektir. Bu bilgiler; Randevu Yeri, Randevu Tarihi, Randevu Sahibi, Randevu Durumu ve İşlemler sekmeleri altında görünmektedir.

Randevu aldığınız resmi sitenin “Randevu Durumu” bölümüne tıklayınız ve gelen formu doğru bir şekilde doldurunuz. Bu formda kimlik bilgileriniz vardır. Daha önceden bir randevu alıp almadığınızı sorgulamak için kullanabilirsiniz. Randevu tarihini değiştirmek için “Revize Et” seçeneğini işaretleyiniz. Yani iptal edip, yeniden randevu almanıza gerek yoktur.

Bu randevuyu iptal edebilir,
Dilerseniz tarihini değiştirebilirsiniz.

Ayrıca ALO 199 NÜFUS ÇAĞRI MERKEZİNİ arayarak randevu durumunuzu öğrenebilirsiniz.

 

(Visited 132 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir