Adres Kayıt, İkametgah Belgesi Alma e-Devlet

Adres Kayıt, İkametgah Belgesi Alma e-Devlet. Nüfus kayıt Örneği ve İkametgah e-Devletten alınabilecek. Birçok hizmet e-devlet kapsamında sunulmakta olup bu sayede resmi kurumlara gitmek zorunda kalmamaktasınız. Yeni düzenleme sayesinde Nüfus Kayıt Örneğini de e-Devletten alabileceksiniz.

Müjde! Aile nüfus kayıt örneği ve ikametgah e-devletten alınabilecek

Miras, aylık bağlatma gibi işlemler için istenen aile nüfus kayıt örneği ve ikametgah 5 yıl aradan sonra e-devlet şifresiyle internetten alınabilecek

İKAMETGAH ALABİLMEK İÇİN TIKLAYINIZ

E-devlet şifresiyle birçok işlemi gerçekleştirilebilmesine rağmen internet üzerinden vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi 2012’den bu yana alınamıyordu. Bu belgeye sahip olabilmek için genelde kaymakamlık binalarında bulunan nüfus müdürlüklerine bizzat giderek kimlikle başvuruda bulunulması gerekiyordu.

Son günlerde çipli nüfus kimlik kartı yoğunluğu yaşanılan nüfus müdürlüklerine, çocukları PYBS’ye girecek veliler de akın edince yoğunluk katlandı. Başvuru için istenilen evraklar arasında yer alan nüfus kayıt örneği almak isteyen veliler dakikalarca sıra beklemek zorunda kaldı.

MÜDÜRLÜKLERDEN ALINANDAN HİÇBİR FARKI YOK

Bunun üzerine Bursa Osmangazi İlçe Nüfus Müdürlüğü, kurum koridorlarına özel bir yazı çerçeveletip astı.

Yazıda, kısa bir süre önce yapılan yönetmelik değişikliğiyle artık ikametgâh (yerleşim yeri belgesi) ile nüfus kayıt örneği belgesinin e-devlet uygulaması üzerinden internetten anılabileceği yer aldı. Nüfus müdürlüklerine asılan yazıda ayrıca e-devletten alınan çıktıların nüfus müdürlüklerinden alınan belgeler ile aynı hukuki vasfı taşıdığı ifade edildi.

7 GÜN 24 SAAT İŞLEM

Bakanlar Kurulu tarafından, Nüfus Hizmetleri Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte yapılan değişiklik geçen şubat ayı sonunda Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Düzenlemeyle bürokratik bir dizi işlemi azaltan nüfus kayıt örneği alma gibi hizmetin 7 gün 24 saat işlem yapabilme kolaylığı sağlanmış oldu.

(Visited 28 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir