Yeni T.C. Kimlik Kartı Aile Sıra No, Cilt No Nerede Yazar?

Yeni T.C. Kimlik Kartı Aile Sıra No, Cilt No Nerede Yazar? Kimlik Kartı Aile Sıra No, Cilt No Öğrenme. Yeni Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartlarında bulunmayan bilgileri nasıl öğreneceksiniz. Nüfus Cüzdanı Aile Sıra No Cilt Sıra No yok.

e-DEVLET SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Bu bilgileri nereden nasıl öğrenebilirim. Bilindiği gibi 2017 Ocak ayı itibariyle yeni TC Kimlik Kartları verilmeye başlandı. Yeni Kimlik Kartlarında Eski Nüfus Cüzdanlarında bulunan Cilt Sıra No, Aile Sıra No ve Birey Sıra  no gibi nüfus kayıt yeriyle ilgili bilgilerde mevcuttu ve birçok internet işlemlerinde resmi işlemlerde bu bilgiler sorulmaktadır.

Bu tarz bilgilere, e-Devlet’te “Kimlik Bilgilerim” bölümünden kolayca ulaşabilirsiniz.

e-Devletten öğrenebileceğiniz bilgiler.

Kayıt Yeri Cilt Sıra No Kayıt Yeri Aile Sıra No Kayıt Yeri Birey Sıra No

Ancak yeni kimlik kartlarında bulunmayan bu bilgileri e-Devlet Nüfus Kayıt Örneği Sorgulama Sayfasından öğrenebilirsiniz.

Eski kimlik kartlarında yer alan cilt, aile ve sıra no gibi bilgiler, birkaç yıldır dağıtımı yapılan yeni çipli kimliklerde yer almıyor. Yeni kimlikte yer almayan cilt, aile ve sıra no gibi bilgileri nasıl öğrenebileceklerini merak eden vatandaşlar bu hususta internette araştırma yapıyor. İşte, konuya ilişkin ayrıntılar…

Vatandaşların bir dönem kullandığı kimliklerin ön ve arka yüzünde yer alan “medeni hal”, “kan grubu”, “bağlı bulunduğu il-ilçe”, “doğum yeri”, “veriliş nedeni”, “aile sıra no” ve “cilt no” gibi gibi bilgiler yeni çipli kimliklerde yer almıyor.

Nüfus Kayıt Örneği Tipi’ni aşağıdaki bilgileri göz önüne alarak seçiniz.

Kişi Kayıt Örneği: Sadece kişinin kendisine ait bilgileri içeren kayıtlardan oluşmaktadır.

Aile Kayıt Örneği: Kendisi, Eşi, Çocukları ve varsa Eski Eş / Eşlerine (isteğe bağlı) ait bilgileri içeren kayıtlardan oluşmaktadır.

Nüfus Aile Kayıt Örneği: Kendisi, Eşi, Çocukları, Anne / Babası ve Eski Eş / Eşlerine (isteğe bağlı) ait bilgileri içeren kayıtlardan oluşmaktadır.

(Visited 6 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir