Yeni Kimlik Kartı Başvurum Hangi Aşamada

Yeni Kimlik Kartı Başvurum Hangi Aşamada İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından e-kimlikrandevu.nvi.gov.tr adresinden, ALO 199 Nolu Çağrı Merkezinden randevu alınıp başvurusunu yapan vatandaşlarımız başvurudan sonra kimlik kartın başvurusunun hangi aşamada olduğunu öğrenmeleri mümkün. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Yeni Kimlik Kartım Hangi Aşamada ?

Yeni kimlik kartını çıkarmak için başvurunuzu yaptınız. Peki kimlik kartınızı hangi aşamada olduğunu nasıl öğreneceksiniz.

1- Bu sorunuza cevap bulmak için öncelikle aşağıda verdiğimiz linki tıklayınız.

Yeni Kimlik Kartım Hangi Aşamada Tıklayınız

2- Buraya tıkladığınızda açılan pencereye T.C no, ad ve soyadınızı yazarak sonraki adım butonunu tıklayınız.

3- Kimlik doğrulaması yapmak üzere doğum tarihinizi Gün/Ay/Yıl olarak ve nüfus cüzdanınızın seri numarasını yazarak sonraki adım butonunu tıklayınız.

4- Kimlik doğrulaması yapmak için size bu aşamada bazı sorular sorulacaktır onun cevabını yazarak sonraki adım butonunu tıklayınız. Örneğin yaşayan en büyük çocuğunuzun adının birinci harfi sorulmuştur.

5- Kartınızın hangi aşamada olduğu bu aşamada size bildirilecektir. Eğer benim gibi herhangi bir müracaat yapmamış iseniz size bu uyarı gelecektir.!!

Başvuru yaptıysanız aşağıda ki resimde olduğu gibi BAŞVURUNUZ ALINMIŞTIR diyecektir.

(Visited 31 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir