Yeni Kimlik Kartı Başvuru Randevu e devlet

Kimlik Randevu E-Devlet, T.C. Kimlik Kartı başvuru randevusu e devlet. 

Yeni kimlik kartı çıkartmak isteyenler kimlik randevu nasıl alınır? Kimlik kartı çıkartmak için kimlik randevu nereden alınır? Yeni kimlik kartı randevu almadan işlem nasıl yapılır? e-devlet kimlik randevu talep başvuru işlemleri nasıl yapılır? e-devlet kimlik randevu talep başvuru sorgulama nasıl yapılır?

T.C. Kimlik Kartı Başvuru Randevusu

Resmî kurumlarda, noterlerde, bankalarda, elektrik/su/telefon aboneliği gibi işlemlerde kullanılabilen T.C. Kimlik Kartı, sahip olduğu elektronik özelliği sayesinde sürücü belgesi bilgilerini ve elektronik imzayı da içerebilmektedir. Barındırdığı kapsamlı bu özellikler sebebiyle oluşabilecek usulsüz kullanımların önlenmesi amacıyla iptalinin ivedilikle yapılması gerekmektedir.
Vatandaşlarımız, kendine ait olan veya velisi/vasisi oldukları 15 yaşını tamamlamayan kişiye ait T.C. Kimlik Kartının kaybedilmesi durumunda iptal işlemlerini e-Devlet Kapısı üzerinden sağlayabilirler. Hizmetten yararlanabilmek için e-Devlet Kapısı’na e-imza, mobil imza veya SMS doğrulama yöntemlerinden biri ile giriş yapılması gerekmektedir.
İlgili hizmete erişmek için tıklayınız.

kimlik kartınızı yenilemek için, kimlik kartınızı değiştirmek için, kaybettiğiniz / çaldırdığınız kimlik kartınız yerine yenisini çıkartmak için  https://randevu.nvi.gov.tr/#/nvi/anasayfa   internet adresinden, ALO 199 randevu hattından randevu alabildiğiniz gibi e-devlet üzerinden de randevu alınabilmektedir.

e-devlet üzerinden kimlik randevu alabilmek veya aldığınız randevuyu sorgulamak için;

  • öncelikle T.C. numara ve şifrenizi girerek kimlik doğrulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
  • sonrasında kurumlar ve “i” harfinden İçişleri Bakanlığı bölümlerini tıklayınız.
  • Randevu Hizmetleri bölümünden Randevu Talep Başvuru veya Randevu Talep Başvuru Takip bölümlerine tıklayınız.
  • Açılan pencerelerden gerekli bölümleri tam ve doğru olarak doldurup işlemi tamamlayınız.

Bu hizmet ile, İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra birimlerine randevu talebinde bulunabilir, geçmiş başvurularınızı görüntüleyebilirsiniz.

(Visited 6 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir