T.C. Kimlik No Sorgulama

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik No nüfus cüzdanınız veya kimlik kartınız üzerinde var ancak yine de kimlik kartı TC Kimlik No Sorgulamak isterseniz ,TC No Sorgulama, TC Kimlik No Öğrenme, TC Kimlik No Doğrulama,  Yabancı Kimlik No Doğrulama. Nüfusa Kayıt Yeri ve Kişi Bilgisi ile T.C. Kimlik No Sorgulama, Kimlik Kartı Seri No ve Kişi Bilgisi ile T.C. Kimlik No Sorgulama. Doğum Yılı ve İkamet İzin / Tezkere No – Çalışma İzin No ile Yabancı Kimlik No Doğrulama.

TC KİMLİK NO SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kullanıma sunulan web servislerinin listesini görmek ve kullanmak için yukarıdaki adresi kullanınız. TC Kimlik no sorgulama yöntemleri aşağıda açıklanmıştır.

1-T.C. Kimlik No Doğrulama

Cüzdan Seri ve No alanlarının doldurulması ile kişiye ait son aktif Nüfus Cüzdanı üzerinde yazan bilgilerin doğrulanması sağlanacaktır.

-Cüzdan Seri ve No alanlarının doldurulmaması durumunda kişinin kütükte mevcut son “Açık” kayıt bilgilerinin doğrulanması sağlanacaktır.

-Kişiye ait birden fazla Türkiye Cumhuriyeti Geçici Kimlik Belgesi başvurusu var ise, bu kayıtlar arasında son geçerlilik tarihi en güncel olana ait bilgiler gelecek, aksi halde sonuç gelmeyecektir.

-Kişiye ait güncel durumda hem Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı hem de Türkiye Cumhuriyeti Geçici Kimlik Belgesi kaydı var ise, Geçici Kimlik Belge No ile sorgulama yapıldığında sonuç gelmeyecektir.

2-Yabancı Kimlik No Doğrulama

Yabancı Kimlik No
Adı
Soyadı
Doğum Tarihi

3-Nüfusa Kayıt Yeri ve Kişi Bilgisi ile T.C. Kimlik No Sorgulama

Ad, Soyad, Baba Adı, Anne Adı, Doğum Yılı,  Cinsiyeti, il, ilçe, Cit no,

Aile Sıra No, Birey Sıra No, Geçici Kimlik Belge No
4-Kimlik Kartı Seri No ve Kişi Bilgisi ile T.C. Kimlik No Sorgulama

5-Kişi Bilgileri ile Yabancı Kimlik No Sorgulama

6-Doğum Yılı ve İkamet İzin / Tezkere No – Çalışma İzin No ile Yabancı Kimlik No Doğrulama

 

(Visited 24 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir