PTT Kargo Yeni Kimlik Kartı Takip Sorgulama

PTT Kargo Yeni Kimlik Kartı Takip Sorgulama

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı basımı tamamlanıp dağıtım için PTT kargoya verildikten sonra kimliğin nerede olduğunu kargodan takip edebilirsiniz. PTT A.Ş. tarafından kargo takibi, online ptt işyerleri, müşteri hesap bilgileri, hesap güncellemeleri vb. konulu mailler hiçbir zaman gönderilmemektedir. Bu nedenle, Kurumumuz adına gönderilmiş gibi görünen ve herhangi bir linke tıklayarak bilgi girişi ya da dosya indirilmesi istenen mailleri kesinlikle dikkate almamanız, Kurumumuz hizmetlerine www.ptt.gov.tr adresi üzerinden ulaşmanız ve şüpheli durumlar için info@ptt.gov.tr adresine bilgi vermeniz önem arz etmektedir.

Kimlik Gönderi Takip İçin Tıklayınız.

Değerli ziyaretçilerimiz Yeni kimlik kartı almak için nüfus müdürlüklerine başvurdunuz ve kimliğinizin PTT’ye verildi mesajı size geldiyse yapmanız gereken mesaj ile size verilen takip numarasıyla PTT kargodan sorgulama yapabilirsiniz.

Ben Antalya Kemer Nüfus Müdürlüğünden kimlik başvurusunda bulundum 50 gün sonra cep telefonuma “Barkot numaralı TC Kimlik Kartınız kabul edilmiş olup en kısa sürede tarafınıza teslim edilecektir” şeklinde bir mesaj geldi.  Hemen yukarıda linki bulunan http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ adresine girerek takip sorguladım.

(Visited 9 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir