Kimlik Seri No, Nüfus Cüzdanı Seri No?

Kimlik Seri No, Nüfus Cüzdanı Seri No? Kimlik Kartı Seri No Hangisi? Kimlik Kartı Seri No Nerede Yazar? Eski Nüfus Cüzdanı Seri No Hangisi? Eski Nüfus Cüzdanı Seri No Nerede yazar?

Yeni Kimlik Kartı Seri No Nerede Yazar?

Aşağıdaki görselde yeni T.C. Kimlik Kartı Seri No gösterilmektedir. Yeni Kimlik Kartlarında “Dağıtım Tarihi“nin hemen altında yer alan satır T.C. Kimlik Kartı Seri No yer almaktadır.

Eski Nüfus Cüzdanı Seri No Nerede Yazar?

Hala eski nüfus cüzdanını kullanan vatandaşlarımız Nüfus Cüzdanı Seri No resim bölümümünün hemen altında yer almaktadır.

Yeni Kimliklerde Seri ve Cilt No Var mı?

Yeni kimlik kartlarında eski nüfus cüzdanlarında bulunan cilt no, medeni hal, nüfus cüzdanının veriliş nedeni / tarihi / verildiği yer ya da aile sıra numarası gibi bilgiler yer almamaktadır. Eski nüfus cüzdanı kullanılırken nüfus cüzdanı çok fazla istenirdi. Bu  durumlarda nüfus cüzdanınıza bakmanız yeterlidir.

Eski nüfus cüzdanlarında cüzdan numarası, cilt numarası ya da aile sıra numarası gibi bilgiler yazmaktaydı. Ancak kimliğin çalınması ya da kaybolması durumunda bu bilgiler üçüncü şahısların eline geçeceğinden güvenlik konusunda sıkıntılar çıkmaktaydı.

Yeni çipli kimlik kartlarında bu bilgiler çip yongasında bulunmaktadır. Uluslararası standartlara uygun bir şekilde üretilen çipli kartlar sayesinde pek çok bilgi koruma altına alınarak karta yalnızca temel bilgiler eklendi. Fotoğraf, kimlik numarası, cinsiyet, uyruk ve doğum tarihi gibi bilgilerin haricinde kalan pek çok bilgi çiplere kaydedildi. Böylece kişisel bilgiler üst düzey güvenlikle koruma altına alındı.

(Visited 29 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir