Kimlik Kartına Ehliyet Yükleme NVİ Randevu Al

Kimlik Kartına Ehliyet Yükleme NVİ Randevu Al. Kimlik Ehliyet Birleştirme Randevu Al, Nüfus müdürlüğü kimlik ehliyet birleştirme randevu alma. Ehliyet Kimlik Birleştirme randevu 2022

T.C. KİMLİK KARTI’NA SÜRÜCÜ BELGESİ EKLEME RANDEVU AL

Nüfus Müdürlükleri tarafından yeni tip sürücü belgeleri yeni tip kimlik kartlarına yüklenmeye başlandı. Tamamen ücretsiz olarak yapılan ehliyet – kimlik birleştirme işlemleri için tek yapmanız gereken İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri genel Müdürlüğü web sayfasından veya ALO199 Nüfus çağrı merkezini arayarak size en yakın nüfus müdürlüğünden randevu almak.

Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı (TCKK) ve sürücü belgenizin (Yeni nesil sürücü belgesi)  01.01.2016 tarihinden sonra alınmış olması gerekmektedir.

KİMLİK VE EHLİYET BİRLEŞTİRME RANDEVUSU NASIL ALINIR?
Ehliyet ve kimlik kartını birleştirmek için randevular Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün sitesinde yer alan randevu.nvi.gov.tr internet adresinden, veya ALO 199 çağrı merkezinden alınabiliyor.

EHLİYET KİMLİK BİRLEŞTİRME, RANDEVUSUZ YAPILIYORMU?

İçişleri Bakanlığı NVİ tarafından kimlik ehliyet birleştirme işlemleri randevu ile yapılmaktadır.. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nde ehliyetlerin kimlik kartına yüklenmesiyle yeni çipli kimliklere sahip olunacak. Özellikle Covid 19 Pandemi nedeniyle Bakanlık tarafından başlatılan bu uygulama ücretsiz yapılacak fakat randevu alınmadan işlemler gerçekleşmeyecek.

EHLİYET VE KİMLEK BİRLEŞTİRME NASIL OLACAK?

Sürücü belgesinin geçerlilik süresi dolduğunda tıpkı eski kartların yenilenmesi gerektiği gibi sürücü belgesi de kimlikten otomatik olarak silinecek.

Fiziki olarak ehliyetiniz olmak durumunda ama esas itibariyle geçerlilik sürecinde ülkemiz sınırları içinde artık trafik denetimlerinde ayrıca sürücü belgesi ibraz etme zorunluluğu ortadan kalkacak.
Gerek jandarma gerek trafik, cep telefonu, tablet, barkod okuma cihazı, kimlik doğrulama cihazıyla kontrol yapabilecek.
Yeni sistemden sürücü belgesi basımı aynen devam edecek. Yükleme işlemi yeni nesil sürücü belgesi basılınca yapılacak. Yeni kimlik almaya gidenlere nüfus müdürlüklerimizdeki memurlarımız şu soruyu soracaklar, ‘kimlik kartınıza ehliyetiniz varsa yüklemek ister misiniz?’ İşaretlerse iki işlemi bir arada görecek, otomatik yüklenmiş olacak. Kart adresine postayla gittiği andan itibaren, ehliyeti ve kimliği bu kartta taşıyacak. Her basılan yeni kimliğin içine otomatik olarak da bunu yüklemiş olacağız.
Bu işlemle yurt içinde ehliyet taşıma zorunluluğu ortadan kalkacak ancak yurt dışında kimlik kartını okuyacak bir sistem olmadığından ehliyetin taşınması gerekecek.

KİMLİK VE EHLİYET BİRLEŞTİRME İŞLEMİ ÜCRETLİ Mİ?
Yeni tip sürücü belgeleri, yeni alınan ehliyetler Türkiye genelinde nüfus müdürlüklerinden randevu alınmak suretiyle yeni nesil kimlik kartlarına yüklenme işlemleri devam etmektedir.. Bu işlem için, herhangi bir ücret alınmayacak.

KİMLİK VE EHLİYET BİRLEŞTİRME İŞLEMLERİ NEZAMANA KADAR SÜRECEK?
Yeni nesil kimlik kartlarına yine yeni nesil sürücü belgelerini yükleme işlemleri için herhangi bir süre sınırlaması bulunmamaktadır. Tek yapmanız gereken edki nüfus cüzdanınızı yeni kimlik kartıyla değiştirdikten sonra yeni ehliyetinizi almanız veya eski sürücü belgenizi yeni tip sürücü belgesiyle değiştirmek ve nüfustan randevu alıp işleminizi gerçekleştirmek.

EHLİYET VE KİMLİK BİRLEŞTİRME İŞLEMİ İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?
Nüfus randevu portal üzerinden randevu aldıktan sonra randevu aldığınız nüfus müdürlüğüne giderek kimlik kartına ehliyet yükleme işlemini gerçekleştirebilmeniz için Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı (TCKK) ve sürücü belgenizin (Yeni nesil sürücü belgesi) 01.01.2016 tarihinden sonra alınmış olması ve randevuya geldiğinizde Yeni Tip Sürücü Belgenizi ve yeni tip kimlik kartınızı ibraz etmeniz gerekmektedir. Ayrıca HES kodunuz mutlaka yanınızda olmalı. Covid 19 kapsamındaki önlemler nedeniyle randevu alrırken ve nüfus müdürlüğünde işlem yapılırken HES kodu istenmektedir.

T.C. KİMLİK KARTI’NA SÜRÜCÜ BELGESİ EKLEME FAYDASI NE?

Cüzdanınızda tek kimlik kartı taşırsınız.

Ehliyet kaybetme derdiniz olmaz.

Ehliyetiniz yıpranmaz

Kontrollerde sorgulamanız kolaylaşır

(Visited 10 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir