Kimlik Kartına e-İmza Yükleme Yapan Yerler

Kimlik Kartına e-İmza Yükleme Yapan Yerler. Çipli T.C. Kimlik Kartına e-İmza ekleme, Nüfus Müdürlüğü e-imza yükleme yapan Nüfus Müdürlükleri.

Aşağıdaki linki tıklayarak NÜFUSMATİK cihazları aracılığı ile TC Kimlik Kartlarına e-imza yükleme işlemi yapılabilecek Nüfus Müdürlüklerinin listesine ulaşabilirsiniz

NÜFUSMATİK BULUNAN İLLER

Kimlik Kartına e-İmza Nasıl Yüklenecek?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kimliklere e- İmza’nın yerleştirilmesine ilişkin açıklamada bulundu. Pazartesi gününden itibaren 50 ilde çalışmalara başlanacağını belirten Soylu, şöyle konuştu:

“Pazartesi itibariyle 50 ilde nüfus idarelerinde e- İmza’nın kimliğe yerleştirilmesine başlayacağız. Daha sonra Ziraat Bankası tüm şubelerinde yapacak. Biz de bütün nüfus müdürlüklerinde yapacağız. Daha sonra Tapu Kadastro Müdürlüğü yapacak.”

Buna göre, e-imza’nın kimlik kartlarına aktarılması işlemi 10 Ocak Pazartesi günü 50 ildeki nüfus müdürlüklerinde başlayacak. Ocak ayı sonunda da 81 il nüfus müdürlüğünde aktif hale gelecek.

E-imza’lı çipli kimlik kartları yakında Ziraat Bankası ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından kullanılmaya başlanarak tüm Türkiye’ye yayılacak.

E-İmza Nedir?

Elektronik ortamlarda imza yerine kullanılabilen e-İmza, yasal kimlik doğrulama sistemi olarak hayata geçiyor.

e İmza, başka bir elektronik veriye eklenen veya elektronik veriyle mantıksal bağlantısı bulunan ve kimlik doğrulama amacıyla kullanılan elektronik veridir.

Elektronik ortamlarda imza yerine kullanılabilen yasal kimlik doğrulama sistemidir.

e-İmza Yüklemesi Yapan İller:

e-İmza İşlemi yapılacak iller; Erzincan, Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Van ve Zonguldak olacak.

(Visited 21 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir