Kimlik Kartı Uygulaması PC İndir e Devlet

e-Devlet Kimlik Kartı Uygulaması e-Devlet Anahtar İndir. Kimlik numaranızı girdikten sonra işleminize devam edebilirsiniz. Eğer farklı bir yöntem ile kimlik doğrulaması yapmak istiyorsanız, yukarıda bulunan diğer seçenekleri kullanarak da sisteme giriş yapabilirsiniz.

Uygulamanın indirimi telefonunuzda tamamlandıktan sonra ise yapmanız gereken yine kendi T.C Kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi girerek uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android telefonlarınızdan uygulamayı indirmek için https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.turkiye.edevlet.kapisi&hl=tr linkini ziyaret edebilirsiniz.

IOS arayüzlü cihazlarınızdan ise uygulamayı indirmek için https://itunes.apple.com/tr/app/e-devlet/id976505454?l=tr&mt=8 adresini kullanabilirsiniz.

e-Devlet Anahtar uygulaması, e-Devlet Kapısı’na T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile giriş sonrasında fazladan tek kullanımlık şifre güvenliği getirmektedir. www.turkiye.gov.tr ’de bulunan e-Devlet Anahtar menüsünden anahtarınızı aktif hale getirebilir, sonrasında bu uygulamayı kullanarak tek kullanımlık şifreler üretebilirsiniz.

e-Devlet Anahtar uygulamasının ürettiği şifre, e-Devlet Kapısı’na giriş için tek başına yeterli değildir. Giriş yapabilmek için mutlaka T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile giriş yapılmalıdır. e-Devlet Anahtar, ek bir güvenlik yöntemidir. Ayrıca, e-Devlet Anahtar özelliği aktif edildikten sonra e-Devlet mobil uygulamaları ile giriş yapabilmek için, mobil uygulamanın son versiyonunun cihazınızda yüklü olması gerekmektedir.

  1. Aşağıdaki alana kimlik numaranızı yazınız.
  2. Masaüstünüzde bulunan Kimlik Kartı uygulamasını açınız ve ekrandaki işlem kodunu giriniz. ( e-Devlet Kapısı Kimlik Kartı Uygulaması’nı bilgisayarınıza indirmelisiniz. Uygulamayı indirmek için tıklayınız. Daha önce indirdiyseniz tekrar indirmenize gerek yoktur.)
  3. Kimlik kartı doğrulama işlemini gerçekleştiriniz.

Kimlik kartı ile giriş isteğiniz başarıyla işleme alınmıştır. Ekranda gördüğünüz işlem kodunu bilgisayarınıza indirdiğiniz E-Devlet Kimlik Kartı uygulamasına girmelisiniz. Doğrulama işleminizi tamamladıktan birkaç saniye sonra, otomatik olarak sisteme giriş yapmış olarak ana sayfaya yönlendirileceksiniz.

 

T.C. Kimlik Kartı Nedir?

(Visited 507 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir