Kimlik Kartı ile e-Devlet Giriş Nasıl Yapılır?

TC Kimlik Kartı ile e-Devlet Giriş Nasıl Yapılır?

Kimlik Kartıyla e-Devlet girişi nasıl yılıyor? E-Devlet şifreniz yok ve sizde kimlik kartı ile www.turkiye.gov.tr adresine girmek istiyorsanız e-devlet giriş sayfasına ulaştıktan sonra Kimlik kartıyla e-Devlet girişi tıklayınız.

KİMLİK KARTI İLE E-DEVLET GİRİŞ

Sisteme girdiğinizde “Kimlik kartı ile giriş isteğiniz başarıyla işleme alınmıştır. Ekranda gördüğünüz işlem kodunu bilgisayarınıza indirdiğiniz E-Devlet Kimlik Kartı uygulamasına girmelisiniz. Doğrulama işleminizi tamamladıktan birkaç saniye sonra, otomatik olarak sisteme giriş yapmış olarak ana sayfa’ya yönlendirileceksiniz.” şeklinde bir uyarı çıkacaktır.

e-Devlet giriş için açan pencereye;

• Aşağıdaki alana kimlik numaranızı yazınız.
• Masa üstünüzde bulunan kimlik kartı uygulamasını açınız ve ekrandaki işlem kodunu giriniz. ( e-Devlet Kapısı Kimlik   Kartı Uygulaması’nı bilgisayarınıza indirmelisiniz. Uygulamayı indirmek için tıklayınız. Daha önce indirdiyseniz tekrar
  indirmenize gerek yoktur.)
• Kimlik kartı doğrulama işlemini gerçekleştiriniz.

şeklinde yönlendirme ile karşılaşacaksınız. Yönlendirmeleri tamamladıktan sonra giriş işlemini tamamlaya bilirsiniz. Sistem de kullanacağınız kimlik kartı ve özelliği nedir?

T.C. Kimlik Kartı Nedir?

T.C Kimlik Kartı, yakın gelecekte kanuni olarak nüfus cüzdanının yerine geçerek, vatandaşlık kartı olarak kullanılacaktır. T.C. Kimlik Kartı ile giriş yapabilmeniz için iki yöntem bulunmaktadır.

Standart Kart Okuyucu ile giriş: T.C Kimlik Kartı ve PIN ile giriş yapabilirsiniz. Bilgisayarınızda standart kart okuyucunun sürücüsü kurulu olmalıdır.

Tuşlu Kart Okuyucu ile giriş: T.C Kimlik Kartı ve PIN ile giriş yapabilirsiniz. PIN kodunuzu tuşlu kart okuyucuyu kullanarak girmelisiniz. Bilgisayarınızda tuşlu kart okuyucunun sürücüsü kurulu olmalıdır.

(Visited 42 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir