Kimlik Başvuru Sorgulama Sırasında Kişi Ergin Olmalıdır Uyarısı

Kimlik Başvuru Sorgulama Sırasında Kişi Ergin Olmalıdır Uyarısı Çıkıyor. Ailecek yeni TC Kimlik Kartı almak için İstanbul Kadıköy Nüfus Müdürlüğüne başvurduk. Üç kişilik aileyiz. ben eşim ve 17 yaşındaki oğlum. Oğlum bu yıl sınava giriyor öğretmenler eski TC Nüfus Cüzdanınızdaki fotoğrafınız eskiyse hemen değiştirin sınava girerken sorun olabilir. Birde Yeni Kimlik Kartları verilmeye başlandı yeni kimlik kartları Ankara’dan basılıp İstanbul’daki adresinize teslim edileceği için acele edin yoksa sınava yetişmez demiş.

Bizde yeni kimlik kartı başvurusu yapmak üzere bağlı olduğumuz kadıköy nüfus müdürlüğüne başvurduk. Sıra numarasını oradan aldık memurlar güler yüzlü ve ilgiliydi. Kimlik kartı için ocak ayının ikinci haftasında başvuruda bulunmamıza rağmen internetten kimlik başvuru sorgulama yaptığımda benim ve eşimin sorgusunda “BAŞVURUNUZ ALINMIŞTIR” yazıyor ve hala bu ibare yer alıyor.

Nüfus müdürlüğüne sorduğumda kimlik basım için sıra var o nedenle başvurunuz alındı ancak hala kimliğiniz basılmadığı için bu ibareyi görüyorsunuz dediler.

Ancak oğlumun TC kimlik numarasını girerek başvuru durum sorgulaması yaptığımda “KİŞİ ERGİN OLMALIDIR” diyor. İyide kişi ergin değil tamam babanın veya annenin üzerinden sorgulama yapılamaz mı yetkililerin bu konuda vatandaşları bilgilendirmelerinde fayda var. Şimdi ben oğlumun kimlik kartı hangi aşamada nasıl öğreneceğim. ALO 199’u ara dediler ama telefon sürekli meşgul kuruma mail atacağım mail adresini bulamadım.

(Visited 5 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir