Kayıp Kimlik Kartı Bildirimi e-Devlet

Kayıp kimlik kartı bildirimleri için e-Devlette T.C. kimlik Kartı Kayıp Bildirim sayfası bulunmaktadır. Kayıp ettiğiniz kimlik kartınız ile ilgili bilgileri ve iptal başvurusunu bu uygulamayı kullanarak yapabilirsiniz.

Ayrıca e-Devlet Kayıp Kimlik Kartı Bildirim sayfasından daha önce kaybettiğiniz kimlik kartlarınız ile ilgili bilgileri sorgulayabilirsiniz.

e*DEVLET KİMLİK KARTI KAYIP BİLDİRİMİ BURADAN

Bu sayfada, sorguladığınız kişinin varsa daha önce kayıp sebebiyle iptal edilen kimlik kartları görüntülenir. Yeni bildirimde bulunmak için yukarıdaki “Kayıp Bildirimi” düğmesine tıklayınız.

Kimliğinin kaybedenlerin veya çaldıranların telefonla kayıp bildirimi mümkün bunun için ALO 199 çağrı merkezini araması gerekmektedir. Aksi taktirde bağlı bulunduğunuz nüfus müdürlüğüne bizzat müracaat etmeniz gerekir.

Kayıp Kimlik Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Son 6 ay içinde çekilmiş 1 biyometrik fotoğraf.

75 TL olan kayıp kimlik çıkarma ücretini ödenmesi gerekir

Nüfus Müdürlükleri ihtiyaç halinde kimliğinizi kanıtlayan pasaport, ehliyet, aile cüzdanı, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı veya basın kartı gerekmektedir.

Bu kimlik belgelerinden herhangi bir tanesinin olmaması durumunda başvuruya giderken “anne, baba, eş, ergin kardeş veya ergin çocuklar ya da vasi” götürülmelidir.

 

(Visited 18 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir