İzmir Torbalı Nüfus Müdürlüğü Kimlik Kartı Randevu Alma

İzmir Torbalı Nüfus Müdürlüğü Kimlik Kartı Randevu Alma

İzmir Torbalı Nüfus Müdürlüğü İletişim Bilgileri ve e-Kimlik Randevu. Torbalı Yeni Kimlik Kartı Randevu Alma, Torbalı T.C. Yeni Kimlik Kartı Randevu Alma, Torbalı ‘daki nüfus müdürlüğünden nasıl randevu alırım, Torbalı nüfus müdürlüğü randevu alma, Torbalı ilçe nüfus müdürlüğü randevu alma, Torbalı yeni kimlik kartı randevu işlemleri, Torbalı T.C. yeni kimlik kartı randevu işlemleri

YENİ KİMLİK RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Randevu almanın iki yöntemi var.

Bunlardan birincisi ALO 199 yeni kimlik randevu hattı aranarak.

İkincisi İnternet üzerinden aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak.

Randevuyu kimin adına alacaksanız o kişinin T.C. numarası ve Adı Soyadı ile randevu alıyorsunuz (Kendi adınıza, Anne-Baba-Kardeş-Eş-Çocuk-Vasisi olduğunuz birey adına randevu alabilirsiniz).

Daha sonra uygun olan randevu tarih ve saatini seçiyorsunuz.

Belirtilen tarihte yeni kimlik başvuru işlemlerini yapmak için Nüfus Müdürlüğüne gidiyorsunuz. Giderken Eski kimlik kartınızı, 1 adet biyometrik fotoğrafı ve kimlik ücretini

TORBALI İLÇE NÜFUS ve VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
ADRES :Ertuğrul Mah. Mithatpaşa Cad. No:69 Hükümet Konağı TORBALI İZMİR
Telefon :0232 856 16 48

Faks:0232 856 16 48


Tarihin bilinen devirlerinden beri çeşitli uygarlıkların merkezi içerisinde kalmış olup; ismini antik çağın ünlü şehirlerinden biri olan “Metropolis” bir diğer adıyla Triyanna yada Tripolis’den aldığı rivayet edilmektedir.
(Bu günkü yerleşim yerinin yaklaşık 5 km güneyinde)Bugünkü Torbalı Küçükmenderes havzasında verimli topraklar üzerinde kurulmuş olup ; Ephessos (Selçuk), Smyrna (İzmir), Kolophon (Değirmendere), Nation (Ahmetbeyli) ve Nif (Kemalpaşa) antik kentleri arasında kalan bölgede MÖ.  3000 yıllarında ilk yerleşim gerçekleşmiştir.
Metropolis kentiyle birlikte M.Ö. 2500 yılında Hititler zamanında yörenin geliştiği, MÖ. VII. yy da Lydia zamanında en parlak çağını yaşadığı anlaşılmıştır.
Sırasıyla Neolitik, Kalkolotik, Tunç Çağları ile Frigya, Lydia, Pers, Roma ve Bizans dönemlerini, 1071-1317 tarihlerinde Selçuklular ve Aydınoğulları, daha sonraları Osmanlı dönemini yaşamıştır.
Torbalının Türk egemenliğinde bir yönetim birimi statüsü kazanması 1390 yılında Yıldırım Bayezit’in şehzadesi Ertuğrul Beyi vali olarak Aydın’a atanmasıyla başlamış, o dönemde Torbalı İzmir Sancağına bağlı bir birim olarak kayıtlara geçmiştir.
Osmanlı döneminde Osmanlı Sultanı Çelebi Mehmet’in 1414 yılında İzmir’i alması ile birlikte 1425 yılından sonra İzmir ve civarı tümüyle Osmanlı yönetimi altına girmiştir.
(Visited 15 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir