İzmir Karşıyaka Nüfus Müdürlüğü Kimlik Kartı Randevu Al

İzmir Karşıyaka Nüfus Müdürlüğü Kimlik Kartı Randevu Alma, nvi nüfus müdürlüğü Karşıyaka T.C. Yeni Kimlik Kartı Randevu Alma, Karşıyaka ‘daki nüfus müdürlüğünden nasıl randevu alırım, Karşıyaka nüfus müdürlüğü randevu alarak adres değişikliği, adres bildirim, adres kayır, ehliyet ve pasaport işlemlerinizi yapabilirsiniz. Karşıyaka ilçe nüfus müdürlüğü randevu alma, Karşıyaka yeni kimlik kartı randevu işlemleri, Karşıyaka T.C. yeni kimlik kartı randevu işlemleri

YENİ KİMLİK RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Randevu almanın iki yöntemi var.

Bunlardan birincisi ALO 199 yeni kimlik randevu hattı aranarak.

İkincisi İnternet üzerinden aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak.

Randevuyu kimin adına alacaksanız o kişinin T.C. numarası ve Adı Soyadı ile randevu alıyorsunuz (Kendi adınıza, Anne-Baba-Kardeş-Eş-Çocuk-Vasisi olduğunuz birey adına randevu alabilirsiniz).

Daha sonra uygun olan randevu tarih ve saatini seçiyorsunuz.

Belirtilen tarihte yeni kimlik başvuru işlemlerini yapmak için Nüfus Müdürlüğüne gidiyorsunuz. Giderken Eski kimlik kartınızı, 1 adet biyometrik fotoğrafı ve 37,5 TL

KARŞIYAKA İLÇE NÜFUS ve VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
ADRES :Zübeyde Hanım Cad. No:2 Hükümet Konağı KARŞIYAKA İZMİR
Telefon :0232 369 56 85 0-232-368 77 79
Faks:0232 369 66 88
Karşıyaka ‘da TC Nüfus Cüzdanınızı yeni TC Kimlik Kartıyla değiştirmek veya yeni kimlik kartı çıkartmak için interdenten randevu alabilir veya alo 199 arayabilirsiniz.
Karşıyaka
İzmir Körfezi’nin kuzey kıyısında yer alır. Yamanlar Dağı’nın eteği ile deniz arasında kalan kısımda şehir dokusu ile büyük ölçüde bütünleşmiş bir ilçedir.
Yamanlar ve Sancaklı adlı bağlı iki köyü bulunmaktadır.İlçenin doğusunda Bornova, güneyinde Bayraklı, batısında Çiğli, kuzeyinde Menemen ilçeleri yer almaktadır.

Karşıyaka, Gediz Deltası ile Bornova Ovası arasındaki küçük kıyı düzlüğü üzerinde; kuzeyinden Yamanlar Dağı (Amanara), güneyinden İzmir Körfezi’nin çevrelediği büyük bir yerleşim merkezidir.

Naldöken’den başlayıp Deniz Bostanlısında son bulan, yaklaşık beş kilometre uzunluğundaki bu kıyı düzlüğünü, Yamanlar Dağı’nın sel sularını sürükleyen mevsimlik çayların taşıdığı alüvyal unsurlar şekillendirmiştir.

Bu çaylardan ilki, Soğukkuyu’yu dolaşarak Naldöken’den; İkincisi, Nergis’i kat ederek Bostanlı’dan denize dökülmektedir ki, taşıdıkları alüvyal unsurların 1890’larda, Karşıyaka Belediyesi’nin gelir kaynakları arasında olduğu anlaşılmaktadır.

Bugün üç yüz bini geçen nüfusuyla İzmir’in en kalabalık ilçelerinden biri olan Karşıyaka, eski Türkçe bir İzmir gazetesinde yazıldığı üzere, 1870’lere kadar İzmirli avcıların çulluk vurmak için gittikleri bir av sahasıydı.

Daha açıksöylemek gerekirse bu tarihlerdeKarşıyaka’nın kurulmuş olduğu kıyı düzlüğünde, herhangi bir yerleşim merkezi bulunmuyordu.

Böyleolmaklabirlikte,Yamanlar Dağı’nın aynı kıyıdüzlüğüne inen vebugün KarşıyakaBelediyesisınırları içindekalan yamaçlarında, insanyaşamının GeçNeolitik Çağ’a (M.Ö. 6.000-5.000)indiğineişaret eden buluntulara rastlanmıştır

Karşıyaka’nın, İzmir’inson ve kesinolarak Osmanlıegemenliğine girdiği 1424 yılı öncesindeki tarihi daha ziyade, Yamanlar Dağı yamaçlarına serpilmiş bazı yerleşim merkezleri ve berkitilmiş mevkiler çevresinde şekillenmektedir.

(Visited 84 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir