İzmir Karabağlar İlçe Nüfus Müdürlüğü Kimlik Kartı Randevu Alma

İzmir Karabağlar İlçe Nüfus Müdürlüğü Kimlik Kartı Randevu Alma Karabağlar Yeni Kimlik Kartı Randevu Alma, Karabağlar T.C. Yeni Kimlik Kartı Randevu Alma, Karabağlar ‘daki nüfus müdürlüğünden nasıl randevu alırım, Karabağlar nüfus müdürlüğü randevu alma, Karabağlar ilçe nüfus müdürlüğü randevu alma, Karabağlar yeni kimlik kartı randevu işlemleri, Karabağlar T.C. yeni kimlik kartı randevu işlemleri

YENİ KİMLİK RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Randevu almanın iki yöntemi var.

Bunlardan birincisi ALO 199 yeni kimlik randevu hattı aranarak.

İkincisi İnternet üzerinden aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak.

Randevuyu kimin adına alacaksanız o kişinin T.C. numarası ve Adı Soyadı ile randevu alıyorsunuz (Kendi adınıza, Anne-Baba-Kardeş-Eş-Çocuk-Vasisi olduğunuz birey adına randevu alabilirsiniz).

Daha sonra uygun olan randevu tarih ve saatini seçiyorsunuz.

Belirtilen tarihte yeni kimlik başvuru işlemlerini yapmak için Nüfus Müdürlüğüne gidiyorsunuz. Giderken Eski kimlik kartınızı, 1 adet biyometrik fotoğrafı ve kimlik ücretini yatırmanız gerekmektedir.

KARABAĞLAR İLÇE NÜFUS ve VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

Adres : Bahar Mahallesi 2904 Sokak No:4-10 KAT:2  Karabağlar/İZMİR

Çalışma Saatleri: 08:30 – 12:30 / 13:30 – 17:30

Telefon : 0 (232)  250 20 67

Faks :      0 (232)  262 16 39

E-posta karabaglar35@nvi.gov.tr

Karabağlar ‘da TC Nüfus Cüzdanınızı yeni TC Kimlik Kartıyla değiştirmek veya yeni kimlik kartı çıkartmak için interdenten randevu alabilir veya alo 199 arayabilirsiniz.
Karabağlar
Karabağlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı metropol ilçelerden biridir.Güneyinde Gaziemir, doğusunda Buca, kuzeyinde Konak ve batısında da Balçova ilçeleri ile çevrilidir.

 

İzmir’in en eski yerleşim yerlerinden Karabağlar yaklaşık 200 yıl önce Emrez ve Aktepe, kara üzüm bağlarıyla kaplıydı. Bölgede çok az sayıdaki ailenin bağları, çiftlikleri ve bağ evleri yer alıyordu. 1920’li yıllarda Reşat Nuri Güntekin’in romanlarına konu olan Bozyaka bağlarının, 1970’li yıllara kadar korunduğu biliniyor.

 

Reşat Nuri Güntekin’in Çalıkuşu romanını yazdığı, Bozyaka’daki evi de geçtiğimiz yıllarda ünlü yazarın isminin verildiği bir kitaplığa dönüştürülmüştür. Bugün, mobilya sektörünün bulunduğu Yeşillik Caddesi ve çevresinde de 40 yıl öncesine kadar bağlar bulunuyordu. Uzundere’ye kadar olan bölgenin de 1970’li yıllarda boş arazi olduğu biliniyor.

 

Karabağlar’da mevcut Hıristiyan Mezarlığı Paşaköprü Müslüman Mezarlığı’nın karşısındadır.
6 Mart 2008 tarihinde kabul edilen 5747 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu kararıyla ilçe olmuştur.

 

Karabağlar’a Konak, Buca ve Gaziemir ilçelerinden 55 mahalle bağlanmıştır. Ayrıca Konak ilçesine bağlı olan Kavacık ve Tırazlı köyleride Karabağlar ilçesine bağlanmıştır.

 

 Günümüzde Karabağlar ilçesinin mahalleleri olan Emrez ve Aktepe, yaklaşık 200 yıl önce kara üzüm bağlarıyla kaplıydı. Bölgede çok az sayıdaki ailenin bağları, çiftlikleri ve bağ evleri yer alıyordu. İlçenin adı bu üzüm bağlarından gelmektedir
(Visited 7 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir