İzmir Buca İlçe Nüfus Müdürlüğü Yeni Kimlik Kartı Randevu Alma

İzmir Buca İlçe Nüfus Müdürlüğü Yeni Kimlik Kartı Randevu Alma. Buca Yeni Kimlik Kartı Randevu Alma, Buca T.C. Yeni Kimlik Kartı Randevu Alma, Buca ‘daki nüfus müdürlüğünden nasıl randevu alırım, Buca nüfus müdürlüğü randevu alma, Buca ilçe nüfus müdürlüğü randevu alma, Buca yeni kimlik kartı randevu işlemleri, Buca T.C. yeni kimlik kartı randevu işlemleri

YENİ KİMLİK RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Randevu almanın iki yöntemi var.

Bunlardan birincisi ALO 199 yeni kimlik randevu hattı aranarak.

İkincisi İnternet üzerinden aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak.

Randevuyu kimin adına alacaksanız o kişinin T.C. numarası ve Adı Soyadı ile randevu alıyorsunuz (Kendi adınıza, Anne-Baba-Kardeş-Eş-Çocuk-Vasisi olduğunuz birey adına randevu alabilirsiniz).

İZMİR BUCA NÜFUS İŞLEMLERİNİZ İÇİN HANGİ YOLLA RANDEVU ALIRSINIZ?

Buca Kimlik Kartı İşlemleriniz İçin:

NVİ NÜFUS RANDEVU AL

e-DEVLET RANDEVU AL

ALO 199 RANDEVU AL

Yukarıda verilen Nüfus randevu alma seçeneklerinden birini kullanarak yeni kimlik çıkarma, yeni doğan kimlik çıkarma, kayıp kimlik işlemleri, kimlik değiştirme işlemleri ve eski nüfus cüzdanını yenileme işlemleri, kimlik kartına ehliyet yükleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.


Daha sonra uygun olan randevu tarih ve saatini seçiyorsunuz.

Belirtilen tarihte yeni kimlik başvuru işlemlerini yapmak için Nüfus Müdürlüğüne gidiyorsunuz. Giderken Eski kimlik kartınızı, 1 adet biyometrik fotoğrafı ve  (bozuk para olmasını sağlayınız) kimlik ücretini yanınızda bulundurunuz.

BUCA İLÇE NÜFUS ve VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İLETİŞİM

Adres    : Çamlıkule, 222/50. Sk. no:22 KAT 2, 35390  Buca/İzmir
Telefon  :    0 232 426 36 91 

Faks:0232 438 70 51
Buca ‘da TC Nüfus Cüzdanınızı yeni TC Kimlik Kartıyla değiştirmek veya yeni kimlik kartı çıkartmak için interdenten randevu alabilir veya alo 199 arayabilirsiniz.
Buca
İzmir in 9 kilometre güneydoğusunda kurulmuş olan Buca, Nif Dağı nın güney eteklerine yerleşmiştir.
Yüzölçümü 180 kilometrekare, denizden yüksekliği 38 metre olup kuzeyinde Yenişehir, kuzeydoğusunda Torbalı, batısında Karabağlar bulunmaktadır.
Yayvan görünüşlü arazi ile çevrelenmiş olup, çevredeki tepeler, vadiler ve bitki örtüsü bakımından oldukça zengindir. Buca düz ve verimli topraklara sahiptir.
Tıngırtepe, Zeytintepe, Koşutepesi ve Karacaağaç gibi tepeleri de vardır. Nif Dağı’ndan doğan Şirinyer den geçen ve Halkapınar da denize dökülen Melez Çayı bugün kurumuş dere yatağıdır.
İznik Devleti Kralı İoyanis’in 1235 yılında Kohi ve Kral Yolu yakınında bir yerleşim alanından bahsetmiştir ve bahsettiği yerde Buca olarak bilinmektedir. Kohi adının daha sonra Gonia, Bugia ve Buca’ya dönüştüğü yönünde bilgiler vardır.
Bizanslılar döneminde ise bugünkü yerleşim yerinde Vuza isimli bir toprak sahibinin yaşadığı, yerleşim yeri isminin değişerek zamanla ismi Buca olmuştur. Ayrıca İtalyancada BUCA kelimesi çukur anlamına gelmektedir Buca’nın çukurda kalışı ismin buradan geldiğini kuvvetlendirmektedir.
(Visited 9 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir