İstanbul Bahçelievler Nüfus Müdürlüğü Kimlik Kartı Randevu

İstanbul Bahçelievler Nüfus Müdürlüğü Kimlik Kartı Randevu. Bahçelievler Kimlik Randevu. Bahçelievler Nüfus kimlik yenileme randevu. Bahçelievler Nüfus yeni kimlik randevu al. Bahçelievler Nüfus kimlik ehliyet birleştirme randevu. Bahçelievler Nüfus kimlik değiştirme, Bahçelievler Nüfus kimlik çıkarma, Bahçelievler Nüfus kayıp kimlik işlemleri. Bahçelievler nüfus cüzdanı değiştirme.

BAHÇELİEVLER NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ KİMLİK KARTI RANDEVU AL

Bahçelievler Nüfus Müdürlüğü kimlik başvuru adresi. Bahçelievler Nüfus Müdürlüğü  kimlik randevu telefonu. Bahçelievler Nüfus Müdürlüğü randevu iletişim bilgileri.

İstanbul Bahçelievler Yeni Kimlik e-Randevu İşlemleri:

İstanbul Bahçelievler merkez ve bağlı mahallelerinde oturan vatandaşlarımız  adres beyanı, nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı ile yeni çipli Kimlik Kartı çıkartma, yeni doğan kimlik çıkartma, kimlik kartı değiştirme, kayıp kimlik kartı başvuru işlemlerini  ile kimlik kartına ehliyet yükleme işlemleri nüfus müdürlüğünden yapabilirler.

İstanbul Bahçelievler Nüfus Müdürlüğünden nasıl randevu alabilirim?

1-ALO 199 No’lu Telefon ile Nüfus Çağrı Merkezinden

2- İlçe Nüfus Müdürlüğüne Şahsen Başvurarak (covid 19 pandemisi nedeniyle sadece acil durumlar için)

3-İnternetten Yeni Kimlik Kartı İçin NVİ RANDEVU Al sayfasından.

4- E-Devlet Kapısından T.C. Kimlik Kartı Başvuru Randevusu alabilirsiniz.

Ayrıca Kimlik Kartı randevunuzu güncelleyebilir, iptal edebilir, kimlik kartı başvurunuzun hangi aşamada olduğunu takip edebilirsiniz.

Randevuyu kimin adına alacaksanız o kişinin T.C. numarası ve Adı Soyadı ile randevu alıyorsunuz (Kendi adınıza, Anne-Baba-Kardeş-Eş-Çocuk-Vasisi olduğunuz birey adına randevu alabilirsiniz).

Bahçelievler İlçe Nüfus Müdürlüğü Kimlik Kartı İşlemleri 

  1. https://randevu.nvi.gov.tr internet sitesinden veya Alo 199 çağrı merkezi aracılığıyla randevu alınarak ya da randevusuz olarak nüfus müdürlüklerine kimlik kartı talebinde biyometrik verisi ve imzası alınacak on beş yaşının tamamlamış herkesin şahsen başvurması esastır.
  2. İlk defa kimlik kartı başvurusu; nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı, basın kartı gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge ve bir adet biyometrik fotoğraf ile yapılır.
  3. On beş yaşının tamamlamış kişilerin kimlik kartı müracaatlarında kimliğini kanıtlayan fotoğraflı pasaport, okulunca verilmiş kimlik belgesi, Milli Eğitim Bakanlığı veya ÖSYM tarafından verilmiş sınava giriş belgesi, fotoğraflı bir belge ibraz edilememesi durumunda, anne veya baba, ergin çocuk, ergin kardeş veya vasinin beyanı yeterli sayılacaktır.
  4. On beş yaşının tamamlamış kişilerin fotoğraflı kimlik belgesi ibraz edememesi ya da anne, baba, ergin çocuk, ergin kardeş veya vasinin bulunmaması durumunda ise mülki idare amirinin emri ile kolluk kuvvetlerine soruşturma yaptırılır.
  5. Soruşturmanın olumlu sonuçlanması hâlinde kimlik kartı başvurusu alınacaktır.  Soruşturmanın olumlu sonuçlanmaması yada elde edilen bilgi ve bulguların yeterli görülmemesi, kişinin iddia ettiği kaydın sahibi olduğu hususunda tereddüde düşülmesi hâlinde; varsa anne veya babasından, anne veya babasının ölmüş olması hâlinde ise varsa kardeşlerinden, tıbbi rapora dayalı Türk mahkemelerinden alınmış anne-babası/kardeşleri olduğuna dair tespit kararı ibraz edilmedikçe kimlik kartı başvurusu alınmayacaktır.
Fotoğraf:
Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartında kullanılacak fotoğrafın kişinin son halini göstermesi bakımından son altı ay içinde çekilmiş ve biyometrik olması gereklidir. Fotokopi veya bilgisayarda çoğaltılan ve biyometrik olmayan fotoğraflar kabul edilmez.
On beş yaşının tamamlamamış çocukların kimlik kartlarında fotoğraf yer almaz.
BAHÇELİEVLER NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ TELEFON NUMARASI VE ADRESİ
Telefon: (0212) 441 72 35 (Güncel)
Fax:
(0212) 441 72 19
Adres:
Siyavuşpaşa Mah. Barbaros Cd. Hükümet Konağı NO : 11/3 Bahçelievler/İSTANBUL
(Visited 10 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir