e Devlet Nüfus Cüzdanı Seri No Sorgulama, Aile Sıra No ve Cilt No Sorgulama

e Devlet Nüfus Cüzdanı Seri No Sorgulama, Aile Sıra No ve Cilt No Sorgulama.

Kurumlar Neden Nüfus Cüzdanı Seri No, Aile Sıra No ve Cilt No İstiyor? Devlet Yeni Kimlik Kartına Uyarlanamadı. İnternetten işlem yapan birçok devlet kurumu hala giriş bilgisi olarak Nüfus Cüzdanı seri No, Nüfus Cüzdanı Aile Sıra No, Nüfus Cüzdanı Seri No gibi eski TC Nüfus Cüzdanlarında bulunan bilgileri istemektedirler?

e-DEVLET KİMLİK BİLGİSİ SORGULAMA

Kamu kurumlarından özellikle Kredi ve Yurtlar Kurumu İşlemleri, TC Kimlik No Sorgulama ve Doğrulama İşlemleri, Bazı Bankacılık işlemleri ve diğer e hizmetlerinde Nüfus Cüzdanı seri No, Nüfus Cüzdanı Aile Sıra No, Nüfus Cüzdanı Seri No gibi bilgilerin girilmesi istenmektedir.

Yeni Kimlik Kartlarında Nüfus Cüzdanı seri No, Nüfus Cüzdanı Aile Sıra No, Nüfus Cüzdanı Seri No gibi bilgiler yok.
Ancak Kimlik Kartı Seri No mevcut. Yeni Kimlik Kartını alan vatandaşlar Nüfus Cüzdanı seri No, Nüfus Cüzdanı Aile Sıra No, Nüfus Cüzdanı Seri No gibi bilgiler istendiği için hala eski nüfus cüzdanlarını yanlarında taşımak zorunda kalmaktadır.

Yeni kimlik kartında bulunmayan Nüfus Cüzdanı seri No, Nüfus Cüzdanı Aile Sıra No, Nüfus Cüzdanı Seri No gibi bilgileri öğrenmenin en kısa yolu e-devlet şifresiyle nüfus kayıt örneğine ulaşmaktır.
Nüfus Cüzdanı seri No Sorgulama, Nüfus Cüzdanı Aile Sıra No Sorgulama, Nüfus Cüzdanı Seri No Sorgulama işlemleri için aşağıdaki linki tıklayınız.

https://www.turkiye.gov.tr/kisisel-bilgiler adresinden giriş yaparak kişisel bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz. Bu sayfa üzerindeki bilgiler T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri veri tabanından önceki bir tarihte alınmıştır. “Bilgilerimi Yenile” düğmesine basmanıza rağmen bilgilerinizde hata var ise, en yakın Nüfus Dairesine başvurmanız gerekmektedir.

(Visited 31 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir