Çipli Kimlik Kartı Şifresini Kaybettim, PİN Bilgisini Kaybettim

Çipli Kimlik Kartı Şifresini Kaybettim, PİN Bilgisini Kaybettiniz yada Unuttunuzsa Ne Yapmalısınız? Yeni TCKK Pin zarfını kaybettim, PİN kodunu unuttum diyenler. Yeni çipli kimlik kartı PİN şifresi neydi diye soranlar. Henüz yeni kimlik kartları nüfus cüzdanı gibi kullanılmakta ama ileride şifrede lazım olacak onun için lütfen saklayınız.

Yeni Çipli Kimlik Kartı Şifre ve PİN Bilgisini Kaybedenler. Kimlik Kartı Şifresini unutanlar. Şifre zarfını kaybedenler. Şifre veya PİN kodunu unutanlar bu yazı tam size göre

 PIN Şifremi Unuttum

PIN Şifrenizi unuttuğunuzda, İlçe Nüfus Müdürlüklerimizde bulunan kiosklar üzerinde PIN şifrenizi yenileyebilirsiniz.

PIN şifrenizi yenilemek için kimlik kartınızın yanınızda olması yeterlidir.

PIN şifrenizi yenilemek için Biyometrik Doğrulama, Kişisel Mesaj sorusu, PUK numarası girme metodlarından birini kullanabilirsiniz.

Kiosklarda şifrenizi yenilerken görevliler dışında hiç kimseden yardım istemeyiniz ve şifrenizi görevli kişiler de dahil olmak üzere hiç kimseyle paylaşmayınız.

PIN Şifremi Nasıl Değiştirebilirim?

PIN Şifrenizi zaman zaman değiştirmeniz işlem güvenliğiniz açısında yararlı olacaktır. İlçe Nüfus Müdürlüklerimizde bulunan kiosklar üzerinde PIN şifrenizi değiştirebilirsiniz.

PIN şifrenizi değiştirmek için kimlik kartınızın yanınızda olması yeterlidir.

PIN şifrenizi değiştirmek için Biyometrik Doğrulama, Kişisel Mesaj sorusu, eski PIN numarası girme metodlarından birini kullanabilirsiniz.

Kiosklarda şifrenizi değiştirirken görevliler dışında hiç kimseden yardım istemeyiniz ve şifrenizi görevli kişiler de dahil olmak üzere hiç kimseyle paylaşmayınız.

PIN*: PIN kodunuz size başvuru esnasında kapalı bir zarf içinde teslim edilecektir.

PIN ile doğrulama bir çok kimlik doğrulama teknolojisini barındıran kimlik kartınızın kimlik doğrulama metodlarından biridir. Kamuoyunda orta seviye güvenlik gerektiren uygulamalarda PIN ile doğrulama metodu kullanmak isteyen kurum ve kuruluşların uygulamalarında kullanılacaktır.

Toplam 6 sayısal veriden oluşan PIN kodunuzu unutmamanız, zaman zaman İlçe Nüfus Müdürlüklerinde bulunan Kiosklar vasıtasıyla değiştirmeniz güvenliğiniz açısından önemlidir.

Başvurunuz esnasında size teslim edilen PIN zarfının açılmamış olduğunu lütfen kontrol ediniz. Açılmış, yırtılmış yada başka herhangi bir şekilde şüphe uyandıran bir PIN zarfı teslim edildiğinde lütfen görevliği uyarınız ve PIN zarfınızın değiştirilmesini talep ediniz.

PİN kodu içeren zarfı kaybettiyseniz Kimlik Kartını aldığınız Nüfus Müdürlüğüne başvurunuz.

(Visited 5 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir