Ankara Çankaya İlçe Nüfus Müdürlüğü Kimlik Kartı Randevu Alma

Ankara Çankaya İlçe Nüfus Müdürlüğü Kimlik Kartı Randevu Alma. Çipli Kimlik Kartı Randevu.Çankaya Nüfus Müdürlüğü Yeni Kimlik Randevu. Ankara Çankaya İlçe Nüfus Müdürlüğünde Yeni Kimlik Kartı Başvurusu için randevu alabilirsiniz.

Randevular https://randevu.nvi.gov.tr/ internet sitesinden, telefon ile “Alo 199” çağrı merkezinden randevu alınarak veya randevusuz Çankaya ilçe nüfus müdürlüğünden alabilirsiniz.

E-KİMLİK RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

İç İşleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu projelerden biri olan Yeni Kimlik kartı projesi 2017 yılı başından itibaren uygulamaya geçildi.

Ülke genelinde 3-4 yılda tamamlanması planlanan yeni çipli kimlik kartları Ankara Çankaya ‘da oturan vatandaşlarımız hangi mahallede veya köyde oturursa otursun Eski T.C. Nüfus Cüzdanlarını yeni T.C. Kimlik Kartı ile değiştirmek için yukarıda sayılan yöntemlerle Kimlik Başvuru, Kimlik Yenileme, Kimlik çıkartma, Kimlik Değişim, Kimlik Randevu işlemlerini Çankaya İlçe Nüfus Müdürlüğünden yapabilirler.

Çankaya İlçe Nüfus Müdürlüğü İletişim
ADRES :Cumhuriyet Mahallesi, Bayındır 1. Sokak, No: 24 / B, Kızılay, Çankaya,Ankara
Telefon :0312 430 3777  – 434 5600

Faks:0312 431 2992


Çankaya sırasıyla Hatti, Hititler, Frigyalılar Lidyalılar, Pers İmparatorluğu, Makedonya Krallığı, Galatlar, Roma İmparatorluğu, Doğu Roma İmparatorluğu, Büyük Selçuklu İmparatorluğu, Anadolu Selçuklu Devleti, Ahiler ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerini yaşamıştır.
19. yüzyılda önemini kaybeden yerleşim, 20. yüzyılın başlarında Bağdat Demiryolu’nun yapılması, daha sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı buradan yönetmesi ile gelişti.
Ankara’nın 13 Ekim 1923 tarihinde yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olmasının ardından gelişen Çankaya, 9 Haziran 1936 tarihinde kabul edilen 330 sayılı Kanun ile ilçe statüsüne erişmiştir.
(Visited 16 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir